Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZTRACENI

LOST

Ztraceni (LOST) je Americký drama-fantasy seriál, kterou odvisílala americká televizní stanice ABC od 22.9.2004 - 23.5.2010 v 6. sériích čítající 121 epizod. V Česku byl vysílán stanicí AXN (Později i 4 série na Nova TV) v letech 2005-2010.

799761d33af7bcac5fbd7e49cb0a_r16-9_w640_h360_gi-photo-80760.jpg

Hlavní prvek nadpřirozené a vědecké fantastiky sleduje přeživší trosečníky z letu 815 splečnosti Oceanic ze Sydney do Los Angeles, kteří stroskotaly na záhadném ostrově uprostřed Tichého oceánu. Děj je vyprávěný velice zvláštním způsobem. Krom hlavního děje na ostrově se každá epizoda doplňuje o flashback (Pohled do minulosti) a později flashforward (Pohled do budoucnosti) jedné z hlavních postav. V šesté sérii je ještě děj proložen "Alternativní realitou".

 

damon_lindelof_j_j_abrams_emmy.jpgZtraceni byly vytvořeni Jeffreyem Lieberem; J. J. Abramsem a damonem Lindelofem, kteří sdíleli příběh a sháněli potřebné "Kredity" pro pilotní epizodu. Spolupracovali s velkým množstvím dalších výkonných producentů a spisovatelů. Kvůli velkému obsazení herců a místě natáčení (Oah, Havaj) byla série jednou z nejdražších v dějinách TV. Jen samotný pilotní díl stál přes 14 miliónů dolarů.

 

Ztraceni byl podle kritiků jeden z největších a nejlepších televizních seriálů všech dob. První sezóna měla odhadovaný průměr 16 miliónů diváků na epizodu na ABC. Během šesté série to bylo více než 11 miliónů diváků v USA na epizodu. Ztraceni byly několikrát nominováni na spoustu cen po celém světě a získaly mnoho ocenění jako je Emmy Awards, Golden Globe nebo třeba Screen Guild Award atd.

NAMASTE

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář